НЕБЕЗПЕЧНА ГРА

Діти “купують” свою смерть: в соцмережі поширюється вкрай небезпечна гра

У соціальній мережі з неймовірною швидкістю поширюється “гра”, яка доводить підлітків до скоєння самогубства. У Харківській області розслідується два таких випадки. Про це повідомляє ICTV.

16-річний хлопчик Віталій і 14-річна дівчинка Марійка, не були знайомі і жили в різних містах Харківської області. Обидві дитини виросли в благополучних сім’ях. Батьки та вчителі не розуміють, що стало причиною суїциду, адже за ними не помічали ні змін у поведінці, ні пригніченого настрою. Однак друзі цих дітей стверджують, що причиною могли бути ті самі закриті групи в соціальних мережах, які підштовхують дітей до самогубства.

13-річна Юля, яка не вірить в те, що самогубство її однолітків – випадковість, вирішила перевірити, як працюють ці групи в соціальних мережах. “Діти, які хочуть накласти на себе руки, розміщують на своїй сторінці в соцмережі вірші, які містять в собі слова”розбуди мене в 4.20″ (саме в цей час в таких групах роздають завдання – ред.), І по ним їх знаходять куратори груп. В останній день підлітку дають завдання вбити себе. Пишуть де це має статися, як, і о котрій годині” , – розповідає дівчинка.

Ситуацію прокоментував Борис Михайлов, головний спеціаліст МОЗ з питань психіатрії: “Це придушення своєї волі і непомітне підведення людини до псевдо-логічного рішення про те, що кінцевий шлях – це смерть, і що це найбільш бажана і висока подія у житті” , – говорить він.

Організатори таких груп вміло підштовхують дітей до непоправного, але вберегти їх від такого кроку можливо. Головне – вчасно розпізнати небезпеку. На що слід звернути увагу:

1. Підліток не висипається, не дивлячись на те, що спати лягає вчасно. Простежте, чи спить він рано вранці (в проміжок між 4 і 5 годинами).

2. Дитина малює метеликів, китів, єдинорогів.

3. Перевірте групи, в яких він перебуває у соцмережах, якщо серед них зустрічаються ті, що містять в назві фрази “Кити пливуть вгору”, “Розбуди мене в 4.20”, “Тихий будинок”, “Море китів” – дитина в небезпеці. Також зверніть увагу на хештег: домкитов, млечнийпуть, хочувгру, F53, f57, f58, d28. І зовсім страшно, якщо на стіні з’являються цифри – зворотний відлік від 50 і менше.

4. Дитина не пояснює, куди витрачає кишенькові гроші – фахівці відзначають, що за участь в більшості таких груп учасники сплачують внески.

І найголовніше – дружить зі своєю дитиною, цікавтеся її життям і проблемами, щоб у складній ситуації, за допомогою вона прийшла до вас, а не до незнайомих людей в Інтернеті.

Українські підлітки долучаються до небезпечної гри “зникни на 24 години”

Суть розваги полягає в тому, що підліток повинен піти з дому і не давати про себе знати впродовж доби. Серед українських підлітків набуває популярності небезпечна екстремальна розвага “зникни на 24 години”, повідомляють користувачі соцмереж.

“Суть полягає в тому, що підліток повинен піти з дому і не давати про себе знати впродовж доби”, – пише у Facebook користувачка Тетяна Лупова.

Перші випадки зникнення дітей було зареєстровано в Київській області. Там з різницею в три дні “зникло” двоє хлопчиків. Через добу після цього і одного, і другого знайшли. Нічого кримінального з ними не сталося.

Викладачі старших класів уже отримали повідомлення про небезпечне захоплення підлітків. Воно небезпечне насамперед тим, що молодь створює велику кількість груп у соцмережах, там ставить перед бажаючими зникнути завдання, а після цього група знищується.

Простежити, де ховається неповнолітній, практично неможливо, а також дуже складно з’ясувати, чи дійсно підліток зник, чи так грається. “Фахівці радять батькам поговорити з підростаючими дітьми і пояснити всю небезпеку такої забави. Іншого способу боротьби з модною екстремальною розвагою неповнолітніх поки що не вигадали”, – попереджають правоохоронці.

У Росії ця проблема існує вже певний час. Можливо, поширилась на Україну через соцмережу “ВКонтакте”

Серед підлітків набуває популярності нова небезпечна гра яка калічить дітей

Півтори роки тому небувалою популярністю користувався Ice Bucket Challenge. Люди обливалися крижаною водою, знімали цей процес на відео і кидали виклик трьом своїм знайомим.

Незважаючи на те, що спочатку ця кампанія замислювалася для залучення уваги громадськості до такої хвороби, як бічний аміотрофічний склероз, незабаром вона стала модною забавою. Мільйони людей таким чином показували свою крутість і збирали лайки в соцмережах.

Втім, любителям гострих відчуттів цього виявилося замало, і вони придумали нову «гру» — Salt and ice challenge, що в перекладі означає «виклик сіллю і льодом».

Новомодна забава полягає в наступному: дитина повинна довести свою хоробрість, приклавши до тіла шматочок льоду з сіллю. На перший погляд, в цьому немає нічого небезпечного, але насправді така суміш швидко охолоджується до 28 °C нижче нуля! А це загрожує серйозними каліцтвами!

Оскільки лід з сіллю прикладається до певного місця, холод і біль досить легко терпіти. Ось тільки потім така крутість обертається серйозними термічними травмами, які можна порівняти з опіками!

Найсумніше, що така «гра» зараз дуже популярна серед підлітків. Особливо широко забава поширилася в Великобританії, де влада вже б’є на сполох і вимагає видалити з Інтернету всі ролики з Salt and ice challenge.

Тому заздалегідь попередьте своїх дітей, щоб ті ні в якому разі не надумали доводити свою крутість таким способом. Адже хвилина слави може обернутися тривалим і болючим лікуванням, а інколи й непоправними наслідками.

 

 

Живи реальністю!

ДІТИ В ІНТЕРНЕТІ: ЯК НАВЧИТИ БЕЗПЕЦІ У ВІРТУАЛЬНОМУСВІТІ Посібник для батьків
A5_Ukrainian.pdf
Adobe Acrobat Document 2.4 MB
Поради батькам учнів молодших класів щодо вивчення інформатики та правил роботи за комп’ютером вдома
253_porady_batkam_u.docx
Microsoft Word Document 51.3 KB

ОГОЛОШЕННЯ

У вівторок, 03 лютого 2015 року, о 17 год, в приміщенні школи відбудуться загальношкільні батьківські збори

Зимові канікули з 28 грудня по 09 лютого

Звертаємося до батьків завчасно подбати про змістовне і безпечне дозвілля учнів під час канікул 


Телефон: 

03544 3 31 30

електронна пошта: zochskom@gmail.com

Адреса:

вул. Шкільна

село Скоморохи

Бучацького району

Тернопільської області

48462

Контакт